Odwadnianie

 • Hydrauliczna prasa skratek

  0 out of 5

  Nowoczesny sprzęt do odwadniania i kompresji objętościowej odpadów stałych separowanych na kratach i sitach ('skratek').
  Konstrukcja składa się z bębna ukrytego w rurze z tłokiem poruszającym się wewnątrz bębna.

  Odpady spadają do bębna, gdzie są prasowane przez tłok napędzany hydraulicznie.Odcieki odpływają poprzez szczeliny w bębnie, skompresowane odpady wypychane są z prasy. Tłok jest wystarczająco silny by wypchnąć sprasowane odpady na odległość do 6 m.
  Inteligentna konstrukcja umożliwia zastosowanie w prawie wszystkich branżach. Hydrauliczna prasa jest specjalnie polecana dla odpadów z dużą zawartością tłuszczy i/lub olejów.

 • Mechaniczna prasa skratek

  0 out of 5

  Nowoczesny sprzęt do odwadniania i kompresji objętościowej odpadów stałych separowanych na kratach i sitach ('skratek').

  Konstrukcja składa się z bębna ukrytego w rurze ze śrubą poruszającą się wewnątrz bębna. Odpady spadają przez otwór wlotowy na śrubę, która przenosi je w korpusie do do bębna. Transportowane śrubą odpady napotykają opór stawiany przez dysk zamontowany na wylocie z bębna. Wyciskana z odpadów woda spływa poprzez otwory w bębnie,a sprasowane odpady są wypychane z prasy.

  Inteligentna konstrukcja umożliwia zastosowanie w prawie wszystkich branżach.

 • Prasa wielodyskowa

  0 out of 5

  Urządzenie do odwadniania osadów powstających przy podczyszczaniu chemicznym i/lub biologicznym. Prasa wielodyskowa pozwala na osiągnięcie efektów podobnych jak przy zastosowaniu wirówek lub pras taśmowych, ale przy znacznie niższym zużyciu energii i wody. Zintegrowany flokulator jest przygotowany do pracy z napływającym osadem o zawartości suchej masy na poziomie od 1 do 15%, dzięki czemu urządzeni może być podłączane bezpośrednio do osadników i komór stabilizacji tlenowej.

  W porównaniu do wirówek i pras taśmowych, prasa wielodyskowa:

  • pozwala na odwadnianie niezagęszczonych osadów
  • nie wymaga buforowania osadów
  • zużywa mniej wody i energii elektrycznej
  • emituje znacznie mniej hałasu
  • jest łatwiejsza w obsłudze i serwisowaniu
  • może pracować w długich cyklach bez przerwy

  Biorąc pod uwagę powyższe zalety, prasa wielodyskowa jest znacznie tańsza w eksploatacji.