Korekta pH w trybie przepływowym lub porcjowym/szarżowym
Zapewnienie odpowiedniej wartości pH w ściekach jest bardzo ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, każdy odbiornik (kanalizacja, środowisko) wymaga, aby kierowane do niego ścieki miały pH w z góry ustalonym zakresie. Po drugie, same procesy podczyszczania i oczyszczania ścieków wymagają zapewnienia ich odpowiedniego odczynu. Emi oferuje szeroką gamę rozwiązań, od prostych układów z jednym pomiarem i dozowaniem jednego środka neutralizującego po skomplikowane, wieloetapowe i wymagające stosowania szczególnych środków neutralizujących. Korekta pH może odbywać się na wielu poziomach, etapach i w jednym z dwóch trybów: przepływowym (online) lub szarżowym (porcjowym).
Procesy membranowe wykorzystywane do oczyszczania ścieków i wody.
Ultrafiltracja to proces membranowy wykorzystywany do oczyszczania wody, polegający na przepuszczaniu jej przez półprzepuszczalne membrany, które zatrzymują cząstki stałe, bakterie i wirusy. Membrany te mogą mieć różne kształty, takie jak płytowe (flat-sheet) i nitkowe (hollow-fiber). W zależności od materiału, z którego są wykonane, membrany mogą być z polifluorku winylidenu (PVDF) lub węglika krzemu (SiC). Sposób filtracji membran może przebiegać od wewnątrz do zewnątrz (inside-out) lub od zewnątrz do wewnątrz (outside-in). Tryby pracy ultrafiltracji mogą być oparte na podciśnieniu (vacuum-driven), gdzie woda jest zasysana przez membrany, lub nadciśnieniu (pressure-driven), gdzie woda jest przepychana przez membrany pod ciśnieniem. W obu trybach membrany zatrzymują zanieczyszczenia, umożliwiając przepływ tylko czystej wody. Dzięki wysokiej efektywności w usuwaniu zanieczyszczeń ultrafiltracja jest szeroko stosowana w oczyszczaniu wody pitnej, ścieków i w procesach przemysłowych.
Specjalistyczne kontenery z zabudowanym wyposażeniem do realizacji dowolnych procesów oczyszczania ścieków przemysłowych.
EMI opracowało modułowe systemy zabudowy kontenerowej w wariancie morskim i przeznaczonym do łączenia w większe układy. Oferowane przez nas kontenery zostały zaprojektowane od podstaw z myślą o pracy w ciężkich warunkach oczyszczalni ścieków przemysłowych. Wnętrza wyłożone są w 100% stalą nierdzewną, posiadają ogrzewanie, wentylację, urządzenia BHP i indywidualnie konfigurowane wyposażenie technologiczne. Zastosowanie zabudowy kontenerowej pozwala maksymalnie skrócić czas realizacji projektu. Całość instalacji jest prefabrykowana w zakładzie produkcyjnym EMI i jest dostarczana gotowa do rozruchu natychmiast po podłączeniu na miejscu (w niektórych wypadkach potrzebne są roboty przygotowawcze takie jak zbiorniki i sieci podziemne, utwardzenie terenu, itp). W ofercie EMI są również zbiorniki w kontenerach, które mogą realizować funkcje uśredniania, magazynowania, a nawet stać się reaktorami biologicznymi.