Flotacja

 • Flokulatory

  0 out of 5

  Układy dozowania chemii stanowią niewielki, ale kluczowy komponent wielu instalacji oczyszczania ścieków. Od ich wydajności, niezawodności i skuteczności zależy praca praktycznie wszystkich innych urządzeń.

  Rozwiązania oferowane przez EMI są dopasowane do wymogów stawianych przez przemysł. Opieramy się na komponentach firm, których globalna pozycja potwierdza jakość i niezawodność ich produktów.

  Doświadczenia zebrane przez instalatorów na dziesiątkach obiektów pozwalają nam skupić się na tych właściwościach instalacji, które są kluczowe dla Inwestorów oraz ekip obsługujących systemy.

  Z racji działania z niebezpiecznymi substancjami, oferowane przez nas instalacje są wielokrotnie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa pracy.

 • Flotator

  0 out of 5

  Flotacja jest uznaną metodą podczyszczania ścieków, szczególnie skuteczną przy separacji zawiesin, tłuszczów i substancji oleistych. Firma EMI oferuje urządzenia – flotatory – które umożliwiają przeprowadzenie procesu flotacji w optymalnych warunkach.

  Surowe ścieki mieszane są z precyzyjnie dawkowanymi środkami chemicznymi w mieszaczu rurowym zgrabnie skomponowanym z flotatorem. Rozpuszczanie powietrza, czyli tworzenie mieszanki saturacyjnej odbywa się w saturatorze stanowiącym część urządzenia.

  Uwolnienie mieszanki saturacyjnej w komorze flotacyjnej powoduje uniesienie zanieczyszczeń na powierzchnię, skąd są odbierane przez zgarniacz. Cięższe frakcje opadające na dno są usuwane przez otwarcie przepustnic dennych.

  Od lat ’90 XX wieku firma EMI uzyskuje doskonałe rezultaty stosując flotatory w przemyśle spożywczym, przetwórczym oraz wielu projektach o charakterze niszowym.

 • Flotator lamelowy

  0 out of 5

  Specjalny typ flotatorów wyposażony w wewnetrzne ściany działowe pozwalające znacznie zredukować wielkość większych jednostek przy jednoczesnym zachowaniu ich efektywności oczyszczania.
  Pakiety lamelowe w urządzeniach EMI są wykonane ze stali nierdzewnej dla trwałości i oferują możliwość ich wyjmowania do czyszczenia jeden po drugim, co oznacza, że obsługa techniczna nie wymaga dźwigu i może dokładnie wyczyścić wkłady, tak, że wydajność urządzenia pozostaje na tym samym poziomie. Pakiety lamelowe są najbardziej odpowiednie dla ścieków o ograniczonej ilości zawiesiny.

  Flotacja jest sprawdzoną metodą separacji zawiesin, olejów i tłuszczy ze ścieków. Flotatory firmy EMI są projektowane tak, aby proces flotacji mógł przebiegać w optymalnych warunkach. Surowe ścieki po podczyszczeniu mechanicznym mieszane są z chemikaliami umożliwiającymi wytrącenie i zlepienie zanieczyszczeń w tzw kłaczki. Mieszanie odbywa się w mieszaczu rurowym zgrabnie skomponowanym z flotatorem lub w osobnym mieszaczu komorowym.

  Wytwarzanie mieszanki saturacyjnej odbywa się w ściśle kontrolowany sposób w układzie saturacyjnym o wysokiej sprawności.

  Sam proces flotacji polega na uwolnieniu mieszanki saturacyjnej w komorze flotacji wypełnionej ściekami z chemikaliami. Powietrze wędrując w górę porywa zanieczyszczenia i unosi je na powierzchnię komory flotacyjnej. Powstały w ten sposób osad jest zbierany przez zgarniacz. Cięższe zanieczyszczenia opadają na dno, skąd są usuwane przez specjalny układ zasuw.

  Flotatory projektowane i produkowane przez firmę EMI zawierają w sobie doświadczenia zebrane w stosowaniu tej metody podczyszczania ścieków w dziesiątkach instalacji dostarczonych od roku 1990.