Stacje polielektrolitu

  • Kompaktowa stacja polielektrolitu

    0 out of 5

    Najbardziej uproszczona stacja przygotowania roztworu polielektrolitu zaprojektowana wyłącznie do roztwarzania emulsji. Celem nadrzędnym projektu było zapewnienia jak najmniejszych gabarytów i prostoty działania. Stosowana głównie w przypadkach, w których zużycie gotowego roztworu jest niewielkie, a utrzymanie jak najniższych kosztów operacyjnych ma szczególne znaczenie.

    Stacja składa się ze zbiornika na emulsję, pompy dawkującej oraz ciśnieniowego zbiornika roztwarzania z mieszadłem. Unikalną cechą stacji jest możliwość podawania roztworu bez pompy, przy wykorzystaniu ciśnienia wody służącej do roztwarzania.

  • Przepływowa stacja polielektrolitu

    0 out of 5

    Najbardziej popularny typ stacji przygotowania polielektrolitu. Konstrukcja składa się ze zbiornika z dwoma lub trzema komorami do roztwarzania, dojrzewania i magazynowania roztworu. Woda przepływa przez wszystkie komory. Wielopłytowe przepływy labiryntowe zapobiegają cofaniu się roztworu i zapewniają wystarczający czas dojrzewania roztworu.

    Stacja może zostać wyposażona w podajnik proszku i/lub pompę emulsji. Zaawansowany układ sterujący jest prosty w obsłudze dzięki intuicyjnemu panelowi dotykowemu.

    Szereg parametrów pracy stacji, jak np schemat wibracji, mieszania i dozowania mogą być dowolnie ustawiane przez obsługę. Dzięki temu stacje EMI wykazują się najwyższą wydajnością i jakością pracy przy bardzo szerokiej gamie polimerów.

  • Szarżowa stacja polielektrolitu

    0 out of 5

    Stacje szarżowe zostały stworzone dla zastosowań, w których wymagana jest doskonała jakość roztworu polielektrolitu.

    Dzięki zastosowaniu dwóch zbiorników: jednego służącego roztwarzaniu i dojrzewaniu oraz drugiego do przechowywania gotowego roztworu osiągany jest pełen rozdział świeżego i dojrzałego roztworu. Każda kropla roztworu ma zapewniony równy czas dojrzewania.

    Zbiornik zarobowy umieszczony jest ponad zbiornikiem magazynowym, cykliczny transfer roztworu odbywa się grawitacyjnie.

    Układ sterowniczy urządzeń szarżowych daje pełną kontrolę nad procesem roztwarzania, włączając w to regulację czasu poszczególnych faz.

  • Wahadłowa stacja polielektrolitu

    0 out of 5

    Stacje wahadłowe zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach wymagających sporządzania dużych i bardzo dużych ilości roztworu w ściśle kontrolowanych warunkach.

    Stacja wahadłowa składa się z dwóch cylindrycznych zbiorników. Każdy ze zbiorników służy do roztworzenia, dojrzewania oraz magazynowania roztworu, z tym, że realizacja tych funkcji jest przesunięta w czasie: gdy jeden zbiornik magazynuje gotowy roztwór, drugi sporządza nową porcję tak, aby była gotowa do podania, gdy pierwszy zbiornik zostanie opróżniony.

    Oba zbiorniki współdzielą układ zasilania wodą oraz podajnik proszku i/lub pompę emulsji. Przełączanie pomiędzy zbiornikami odbywa się w pełni automatycznie.

    Stacje wahadłowe pozwalają na przygotowanie roztworu równie doskonałego, jak w przypadku stacji szarżowych, ale nie wymagają transferu roztworu pomiędzy zbiornikami.

    Układ sterowniczy urządzeń wahadłowych daje pełną kontrolę nad procesem roztwarzania, włączając w to regulację czasu poszczególnych faz.